Kampanya
Tablet Tuz

Sudaki kireç ve sertlik evinizdeki veya işletmenizdeki makinalara, tesisatınıza, kombinize çok büyük zararlar verir. İdeal kullanım suyu kireçten arındırılmış ve sertliği alınmış yumuşak bir sudur. Bu ideal kullanım suyunu sağlayan yumuşatma sistemidir. Sistemde sertliği ve kireci alan yani kalsiyum ve magnezyumu tutan reçine mineralidir. Tuz ise reçineye yıkama yoluyla tekrar sodyum yükleyerek reçinenin tuttuğu kalsiyum ve magnezyumun atılmasını yani reçinenin yenilenmesini sağlar.

Arıtma sistemlerinde tuz, sihirli bir etki yaratır. Kireci tutamaz hale gelen reçineyi yeniler eder. Rejenerasyon denilen bu temizleme işleminin belirlenen aralıklarla tüm yumuşatma sistemlerin de yapılması gerekir.

Ürün Özellikleri

Tablet Tuz (Arıtma Tuzu) Nedir ? Su arıtma tuzu hem endüstriyel hem de ev ortamlarında kullanılır. Suyun arındırılması ne için önemli diyorsanız, bazı sektörlerde arındırılmış su çok büyük önem taşır. Hatta bu yüzden bu tuz çeşitlerine “arıtma tuzu” da denilmektedir. Sudaki çok fazla kalsiyum, su boruları içinde, hem sıhhi borularda, hem de evsel ve endüstriyel cihazlar için borularda tıkanmalara neden olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için su yumuşatma cihazlarına ihtiyaç vardır. Suyun arındırılması işleminde arıtma tuzu (tablet tuzu) kullanılır.

Tablet Tuz Nerelerde Kullanılır?

  • Turistik tesisler, catering şirketleri, laboratuvar ve çamaşırhanelerde.
  • Gıda ve Meşrubat Sanayi, ev, işyeri, Otel, Site ve Apartmanlarda, Restoranlarda.
  • Hemodiyaliz merkezleri gibi sabit kalitede saf su gerektiren yerlerde.
  • İyon değiştirici su yumuşatma sistemleri gereken yerlerde.
  • Deiyonize ve Demineralize arıtımlarında.
  • Reverse Osmosis Sistemlerinde

Tablet Tuz Nasıl Kullanılır? Her türlü endüstriyel ve evsel su arıtma cihazlarında, gerek tablet tuz formunda gerekse kaya tuzu formunda tuz kullanılır. Rafine Tablet Tuz ile yıkama işlemi su yumuşatma cihazının tuz tankı bölümünden doldurularak yapılır. Kullanılacak olan Tablet Tuzun seçimi reçinenin ömrünü ve verimini doğrudan belirlemektedir. Bunun için kartuzu.org olarak en iyi kalitede arıtma tuzunu üretiyor ve sizlere ulaştıryoruz.

Ürünle İlgili Merak Edilenler
Faydaları Nerelerdir ?

Biriken magnezyum ve kalsiyumu temizler. Reçineyi yeniler. Arıtmanın hijyenik şekilde yapılmasına olanak tanır. Cihazın bozulmasını engeller. Biriken kirecin atılmasını sağlar. Arıtmadan geçen suyun yumuşamasına olanak tanır.

Rejenerasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Yenileme işlemi olarak da ifade edilen rejenerasyon rafine tuz ile yumuşatma cihazınızdaki reçinenin kalsiyum ve magnezyumdan temizlenmesidir. Yumuşatma cihazınızın içerisindeki reçine arıtma tuzu ile yıkanır, durulanır ve böylece biriken tortular akıp gider, reçine yenilenmiş olur.

Kampanyalar

Çoklu alımlarda uygun fiyat garantisi !

Bazı Ürünlerde %25 İndirim

Kartuzu firması olarak toplu ve düzenli alımlarda sürpriz indirimler uygulanmakatır.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.