Himalaya (Pembe Tuz)

Stok Sorunuz
Himalaya (Pembe Tuz)

Himalaya Tuzu, içerisinde 84 mineral barındıran gıda maddesidir. Himalaya tuzu, Pakistan’ın Pencap bölgesinden çıkarılır. Genellikle pembemsi bir rengi bulunur. Mineral açısından zengin olan himalaya tuzu yüksek basınç altında kalarak kristalleşir. Dünyada en katıksız tuz olarak bilinen himalaya tuzu iyot, sodyum, kalsiyum ve fosfor açısından çok güçlüdür.

Ürün Özellikleri

Himalaya Tuzu Nedir ? Sofra tuzunun dışında kalan, daha nadir kullanılan özel tuzlardan biri olan Himalaya pembe tuz alışılmış tuzlardan çok daha sert bir forma ve keskin bir tada sahiptir. Kullanılması gereken miktar konusunda da dikkatli olunması gereken bu tuzun kullanımı da sahip olduğu form ve bileşenler sebebiyle diğerlerinden farklıdır.

Himalaya Tuzu Nerelerde Kullanılır? Pembe tuz her türlü yemekte kullanılabilir. Focaccia gibi ekmeklerde veya çöreklerde doğrudan kullanılabilir. Yemeklerin yanı sıra, suyla karıştırılarak doğrudan içildiği veya banyo tuzu olarak kullanımı da söz konusudur.

Himalaya Pembe Tuz Nasıl Kullanılır? Sofra tuzundan çok daha yoğun bir tat vereceği için pembe tuzu mutlaka dikkatli ve kontrollü bir şekilde kullanmalısınız. Daha önce Himalaya tuzunu yemeklerinizde kullanmadıysanız kontrollü bir şekilde yoğunluğunu ölçüp biçerek, zamanla ideal oranda kullanmaya başlayabilirsiniz. Sofra tuzuna kıyasla daha sert bir forma sahip olan Himalaya pembe tuz yemeklerde daha geç eriyeceği için su içinde eritilerek kullanımı daha doğru bir seçenek olabilir.

Ürünle İlgili Merak Edilenler
Himalaya Tuzu Faydaları Nelerdir?

Astım tedavisinde tercih edilir. Havayı dengeler ve öksürük krizlerini önler. Stresi yok eder. Böbreklerdeki asitlerin temizlenmesini sağlar. Antioksidan özelliği ile vücuttaki zararlı maddeleri atar. Uykuyu düzene sokar. Himalaya tuzu lambası ile uykuya geçiş kolaylaşır. Havadaki nemi dengeler ve bulunduğu yeri arındırır. Metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur. İyot eksikliği guatr hastalığına neden olurdu. Düzenli tüketimi guatr riski de ortadan kaldırır. Migren, kemik erimesi ve kireçlenmenin önüne geçer. Tiroid bezlerinin düzenli çalışmasında etkilidir. Burun tıkanıklığına iyi gelir. Sinüs yolunu açarak daha rahat nefes almayı sağlar. Sinüzit tedavisinde doğal çözümdür Ölçülü ve az kullandığında tansiyon ideal dengede kalır.

Nasıl Kullanılır?

Himalaya tuzunu, sofralarda kullanılabilir. Ancak keskin olduğu için kullanım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Tansiyon hastaları ve kronik hastalar doktor tavsiyesi ile kullanabilir. Himalaya tuzu cilde iyi gelir. Bu yüzden himalaya tuzu içeren ürünler kullanılabilir. Bacaklardaki ve kaslardaki uyuşmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun için banyoda himalaya tuzu ayak detoksu olarak uygulanabilir. Küvet suyuna tuz dökülerek ve en az 20 dakika suyun içinde bekletilmesi gerekir. Himalaya tuzundan elde edilen lambalar migren ağrılarına iyi gelir. Serotonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Stres de alıcı özelliği vardır.

Kampanyalar

Çoklu alımlarda uygun fiyat garantisi !

Bazı Ürünlerde %25 İndirim

Kartuzu firması olarak toplu ve düzenli alımlarda sürpriz indirimler uygulanmakatır.

Ürün Sipariş Formu

    ETİKETLER: ,
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.